Polska innowacyjność doceniona w prestiżowym konkursie

Bioelektra Group została zdobywcą The Dell Circular Economy People’s Choice Award – prestiżowej nagrody przyznawanej za innowacyjną i inspirującą działalność biznesową.

Zdobycie trofeum to doskonały pretekst, by pokazać, jak można rozumieć innowacyjność w zamówieniach publicznych.

Bioelektra Group stworzyła i rozwija innowacyjną technologię związaną z recyclingiem. RotoSTERIL umożliwia bardzo efektywne wykorzystanie odpadów poprzez ich precyzyjną selekcję na frakcje, które mogą być przetworzone. W procesie opracowanym przez firmę można odzyskać 100% odpadów komunalnych. Mogą one być poddane dalszej obróbce lub zamienione w energię.

Innowacyjność w tym wypadku polega nie tylko na tym, że rozwiązanie opracowane przez polską firmę jest nowe i zostało wdrożone. RotoSTERIL umożliwia efektywne wykorzystanie tego, co w normalnych warunkach traktowane jest jako odpad i tylko w niewielkiej części poddawane recyclingowi. Przekłada się to na korzyści środowiskowe i ekonomiczne – surowce wtórne można sprzedać odbiorcom zajmującym się ich przerabianiem a ilość odpadów składowanych na wysypiskach spada do zera. Sam proces jest nowatorski również dlatego, że jest w pełni zautomatyzowany a posegregowane odpady – sterylne.

Zainteresowanych odsyłam do źródeł:

strona Internetowa Bioelektra Group

https://thecirculars.org/